The Guard nie obroni mistrzostwa za oceanem. Strażnicy po porażce z NRG Esports pożegnali się z VCT Challengers Stage 2: NA już na etapie fazy grupowej.

The Guard to największe odkrycie pierwszej połowy 2022 roku. Strażnicy sensacyjnie sięgnęli po mistrzostwo Ameryki. W finale pierwszego turnieju VCT Challengers jedna z najmłodszych ekip za oceanem pokonała 3 do 2 OpTic Gaming, które uchodziło w tym starciu za ogromnego faworyta.

Lanowy debiut Strażników nie był już jednak tak udany. Jako mistrzowie Nowego Kontynentu The Guard awansowało na VCT Masters w Reykjavíku. Na wyspie amerykański zespół zaprezentował się niestety poniżej oczekiwań. trent i spółka wylądowali za burtą turnieju już po dwóch spotkaniach, przegrywając tym razem z OpTic i Paper Rex.

Kapitalnej postawy ze Stage’u pierwszego The Guard nie potrafiło przełożyć również na kolejną edycję VCT Challengers: NA. W niej obrońcy tytułu zdołali wygrać tylko jedno spotkanie – z TSM. Mimo to Strażnicy aż do ostatniej kolejki utrzymywali matematyczne szanse na awans do play-offów. Minionej nocy podopieczni mCe’a ulegli jednak NRG Esports, co na dobre zakończyło ich udział w Champions Tour Challengers Stage 2.

  • United States The Guard 1:2 NRG Esports United States