Niestety nie będzie powtórzenia sukcesu Patitka – Team Izak z dwoma Polakami w składzie odpada z G2 Esports Valorant Invitational już w fazie grupowej.

Skład PatitkaTeam draken w piątek poradził sobie bez problemu z większością przeciwników, dzięki czemu awansował do fazy play-off. Tyle szczęścia nie miał Team Izak, który zajął ostatnie miejsce w grupie B.

Skład dowodzony przez Polaka rozpoczął swoją rywalizację w turnieju od meczu z Teamem Ex6TenZ. Obejrzeliśmy w tym pojedynku dwie wyrównane mapy, które ostatecznie wynikami 13:12 i 13:10 padły łupem drużyny Belga. Izak jak prawdziwy lider był najlepszym graczem w swoim zespole – z 46 fragami i ACS na poziomie 119. O wiele gorzej wypadł Lothar, który zgromadził na swoim koncie 23 kille i ACS 80.

Nie wszystko było jednak stracone, a dobry mecz z Teamem ANGE1 mógł odwrócić sytuację Polaków. Team Izak rzeczywiście dobrze zaczął pojedynek – od zwycięstwa na Haven 13:10. Później było już gorzej – porażki 10:13 na Ascent i 7:13 Split niemal przekreślały Team Izak z udziału w play-offach. Polski streamer nie był już wiodącą postacią w zespole, ale nadal rozgrywał całkiem niezłe spotkania, na trzech mapach łącznie gromadząc 48 fragów i mając 207 ACS. O wiele gorzej znowu zagrał Lothar – 23 fragi na trzech mapach to wynik, z którym ciężko wygrywać spotkania.

Ostatnim meczem Teamu Izak na G2 Esports Invitational było starcie z Teamem Taimou – faworytem grupy B. Przewagę drużyny Happy'ego było widać na każdym kroku, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku – 13:3 na Bindzie i 13:10 na Haven mówi wszystko o tym spotkaniu. Francuz był najlepszym graczem na serwerze z 46 killami i ACS 323. Po drugiej stronie znowu wyróżnił się Izak z największym ACS w drużynie (206) i 25 fragami. Lothar zaś zdobył łącznie 19 trafień.

Tym samym Team Izak zajął ostatnie miejsce w grupie B i żegna się z turniejem od G2 Esports. W rozgrywkach pozostał jeden Polak – Patitek, który zagra dziś w fazie play-off.

G2 Esports Valorant Invitational to pierwszy turniej pod patronatem Riot Games z Serii Zapłon. Jest to cykl eventów, które mają za zadanie rozruszać scenę esportową w Valorancie. Wśród uczestników znajdziemy profesjonalnych graczy, ale także streamerów i influencerów.