Okres dominacji G2 w Europie nadal niezagrożony. Europejski skład szybko poradził sobie z Ninjas in Pyjamas i ma za sobą pierwszy mecz na BLAST Twitch Invitational.

  • European Union G2 2:0 France NiP (Ascent 13:6, Haven 13:7)

Początek meczu był jednym z najbardziej imponujących startów w historii G2. Patitek i spółka zdobywali punkt za punktem, obijając regularnie rywala. Efekt? 9:0 i NiP słaniał się już na nogach, do przerwy ostatecznie przegrywając 2:10. W Valorancie jest to wynik, który zaraz musi zakończyć się egzekucją przegrywającego. Tak w rzeczywistości było – Francuzi, luckeRRR i rhyme zdołali nieco uratować swój honor w drugiej połowie, zdobywając cztery punkty. G2 jednak zakończyło ten mecz i tak wysokim zwycięstwem – 13:6. Bardzo dobre, równe spotkanie zagrała cała drużyna organizacji ocelote'a.

Mecz przeniósł się na Haven, gdzie początkowo oglądaliśmy ten sam scenariusz – G2 punktowało słabości broniącego się rywala. Szybkie prowadzenie 5:1 jednak nieco rozluźniło Europejczyków, którzy zaczęli zaliczać potknięcia. NiP z kolei bardzo dobrze radził sobie z odbijaniem miejsc detonacji i w rezultacie na półmetku rywalizacji mieliśmy wynik remisowy 6:6. Po zmianie stron G2 wrzuciło jednak swój szósty bieg, wskakując na poziom nieosiągalny dla rywala. Patitek i spółka wygrali siedem z ośmiu rozegranych rund i zakończyli mecz wynikiem 13:7. Ponownie w zespole G2 nie mieliśmy wyraźnego podziału na lepszych i gorszych – wszyscy zagrali całkiem równe spotkanie. Po stronie NiPu zaś oglądaliśmy one-man army w wykonaniu luckeRRRa, który zdobył aż 20 fragów. Dla porównania francuski skład NiPu łącznie zdobył 29 trafień (trzech graczy).

G2 tym samym zapewniło sobie udział w finale drabinki wygranych. Czeka tam na swojego przeciwnika – zwycięzcę meczu FPX – Liquid. Spotkanie odbędzie się 12 września o godzinie 19:30.