W G2 Esports Valorant Invitational pozostał nam jeden przedstawiciel – Patryk „Patitek” Fabrowski. Polak zagra dziś w ćwierćfinale na Team Ex6TenZ.

  • Team drakenTeam Ex6TenZ

Drużyna Patitka, czyli Team draken zaliczył całkiem udany występ w fazie grupowej. Polak wraz z kolegami poza wyrównanym meczem z Team mixwell odnieśli dwa zwycięstwa – z zespołami ZeratoRa i archa. W obu tych spotkaniach Team draken wyglądał naprawdę dobrze, nie tracąc nawet mapy. Mimo zajęcia drugiego miejsca w grupie, wydaje się ze Patitek i spółka mają całkiem realne szanse na wejście do finału G2 Esports Invitational.

Najpierw jednak muszą uporać się w ćwierćfinale z Teamem Ex6TenZ. Zespół Belga wczoraj stoczył bardzo wyrównany mecz z drużyną dowodzoną przez Izaka. W kolejnych spotkaniach z mocniejszymi rywalami Ex6TenZ i spółka nie odnieśli już sukcesu, co jawnie pokazuje, że jest to rywal jak najbardziej do pokonania. Biorąc pod uwagę dotychczasową dyspozycję obu składów, zdecydowanym faworytem jest Team draken. Początek spotkania o godzinie 15:00. Niestety spotkanie nie będzie transmitowane na kanale G2.

Transmitowany będzie za to potencjalny półfinał, który Team draken może rozegrać z Teamem Taimou. Wczorajszy pokaz siły zespołu Fina stawia ten zespół w roli faworyta całego turnieju. Nic w tym dziwnego, skoro w szeregach drużyny są chociażby pyth i Happy. Jeśli Patitkowi i spółce uda się awansować do półfinału, to z pewnością muszą się nastawić na ciężką przeprawę.

G2 Esports Valorant Invitational to pierwszy turniej pod patronatem Riot Games z Serii Zapłon. Jest to cykl eventów, które mają za zadanie rozruszać scenę esportową w Valorancie. Wśród uczestników znajdziemy profesjonalnych graczy, ale także streamerów i influencerów.