Kwalifikacje do Challengers 2 dobiegają końca. Na ostatniej prostej znaleźli się gracze Chakalaka oraz G2, którym wystarczy wygrać jeden mecz, by awansować dalej.

  • G2 – animel 

Potknięcie się G2 w turnieju Challengers 1 było największą niespodzianką tamtejszej edycji. Europejski skład bowiem zawsze celuje najwyżej, tymczasem porażka z NiPem pociągnęła za sobą znacznie większe konsekwencje – trzeba było ponownie przechodzić przez etap otwartych kwalifikacji. System Champions Tour jest bowiem tak skonstruowany, że promował zwycięzców Challengers 1, zapraszając ich od razu na turniej główny Challengers 2. G2 musiało obejść się smakiem i stanąć ponownie do walki w otwartych kwalifikacjach. Ekipa Polaków przechodzi przez nie dotychczas suchą stopą, nie tracąc nawet mapy. Najprawdopodobniej się to nie zmieni – animel bowiem nie wygląda jak drużyna, która mogłaby zaskoczyć czymś swojego rywala. Finowie z meczu na mecz wyglądali coraz gorzej, a ostatnie zwycięstwo z Giants Gaming osiągnęli w prawdziwych bólach. Następny poziom w postaci G2 jest już raczej nie do przeskoczenia. Początek spotkania o godzinie 21:00, transmisja odbędzie się na kanale Twitch Polsat Games.

  • Team Heretics – Chakalaka

O wiele większe wyzwanie stoi przed Chakalaką, która zmierzy się w Teamem Heretics. Niemniej jednak już sama obecność piątki Polaków na tym etapie rozgrywek może cieszyć – pamiętajmy, że jest to jedyna w pełni polska drużyna, która dotarła tak daleko w Champions Tour. Dzisiaj przygoda NiTRO i spółki może się niestety skończyć – Team Heretics to w końcu ścisła światowa czołówka, która na dodatek ma ogromną motywację podczas Challengers 2. Gdzie znajduje się jej źródło? W ogromnej wpadce z otwartych kwalifikacji Challengers 1, gdzie Heretics pożegnało się z turniejem już w pierwszej rundzie, przegrywając z Entropiq. Co ciekawe, tamten mecz był jednym z argumentów, który przekonał organizatorów do zmiany formatu rozgrywek i wprowadzenia większej liczby meczów BO3, zamiast BO1. Teraz loWel i spółka chcą jak najszybciej zmazać tamtą plamę i póki co nie oddali żadnej mapy przeciwnikowi. Czy dzisiaj jest ten moment, kiedy Heretics w końcu stracą mapę? Ciężko w to wierzyć, gdyż Chakalaka miała większe problemy z o wiele słabszymi drużynami. Niemniej jednak pozostaje nam wierzyć w umiejętności Polaków. Mecz zaplanowano na piątek – początek o godzinie 21:00. Transmisja również na Twitchu Polsat Games.