W zaskakującym obrocie wydarzeń w ramach Valorant Champions Tour (VCT), Riot Games ujawniło, że Sentinels, pomimo ich energicznych wysiłków promocyjnych, nie zajęli pierwszego miejsca w najlepiej sprzedającym się pakiecie drużynowym. Tę upragnioną pozycję zapewnił sobie Paper Rex, drugi zespół z regionu Pacyfiku, pozostawiając fanów i uczestników zaskoczonych nieoczekiwanym wynikiem.

Kreatywna wolność prowadzi do zaciętej rywalizacji

Riot Games dało każdemu zespołowi VCT z czterech globalnych regionów swobodę projektowania własnych unikalnych zestawów kosmetycznych w grze. Pakiety te, obejmujące kartę gracza, spray, kumpla z bronią i klasyczną skórkę, szybko stały się odznaką honoru i źródłem rywalizacji między zespołami. Sentinels, nie stroniący od wyzwań, przekształcili tę rywalizację w pełnoprawny konkurs, wykorzystując wszystkie dostępne narzędzia promocyjne, w tym kampanie w mediach społecznościowych, a nawet fizyczne reklamy.

Niezwykłe działania promocyjne Sentinels

Sentinels przenieśli swoje wysiłki promocyjne na bezprecedensowy poziom. Nowo zwerbowany gracz Zellsis stał się twarzą ich kampanii, niestrudzenie promując pakiet na różnych platformach mediów społecznościowych. Zespół nie poprzestał na tym; posunął się nawet do wyświetlenia billboardu i wywieszenia flagi promującej ich pakiet podczas wydarzenia Masters Madrid. Pomimo tych herkulesowych wysiłków, Paper Rex zwyciężył w konkursie sprzedaży.

Triumf Paper Rex i wskaźniki sukcesu

Leo Faria na konferencji prasowej ujawnił, że pakiet Paper Rex był najpopularniejszy na całym świecie, plasując Sentinels na drugim miejscu. Ta rewelacja była zaskoczeniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozległą kampanię prowadzoną przez Zellsis i Sentinels. Rozróżnienie dokonane przez dyrektora kreatywnego Paper Rex na temat zastosowanych wskaźników – skupienie się na liczbie używanych zestawów, a nie tylko na wynikach sprzedaży – zapewnia zniuansowane zrozumienie tego, co oznacza posiadanie „najlepszego” zestawu drużynowego.

Ciągła walka o dominację

Podczas gdy Sentinels byli w stanie pokonać Paper Rex w finale niższej drabinki Masters Madrid, nie mogli prześcignąć ich pod względem popularności pakietów. Ta trwająca rywalizacja, podkreślona komentarzami wybitnego twórcy treści Valorant, Kyedae, sugeruje, że konkurencja jest daleka od zakończenia. Ponieważ do końca roku pozostało jeszcze sporo czasu, jest wiele okazji dla innych drużyn, aby awansować w rankingach lub dla Sentineli, aby powrócić i ostatecznie zapewnić sobie pierwsze miejsce pod względem popularności pakietów drużynowych.