Wraz z zakończeniem VCT Challengers Stage 2 nie kończą się problemy Sentinels. Mistrzowie pierwszego historycznego turnieju rangi Masters w dalszym momencie rywalizować będą bez Huntera „SicKa” Mimsa.

Podczas swojego ostatniego streama na platformie Twitch ShahZaM zdradził, że SicK nie wróci do składu Sentinels na czas VCT Last Chance Qualifier. Oznacza to, że amerykańsko-kanadyjski zespół najprawdopodobniej będzie zmuszony powalczyć o wyjazd na VCT Champions ze swoim trenerem Rawkusem, który wcielił się już rolę zawodnika podczas VCT Challengers Stage 2, a wcześniej przed rozpoczęciem kariery trenerskiej był także aktywnym graczem FaZe.

SicK został na własną prośbę odsunięty od składu Sentinels początkiem czerwca. Amerykanin twierdził, że musi zająć się sprawami rodzinnymi, zostawiając swoich teammate’ów w samym trakcie sezonu VCT Challengers Stage 2. Już wtenczas sytuacja ekipy ShahZaMa w lidze była arcytrudna, bowiem Sentinels mogło pochwalić się niechlubnym bilansem 0-2. Ostatecznie podopieczni Rawkusa skompromitowali się jednak po całej linii, kończąc fazę grupową z rekordem 0-5.