Cóż to był za dzień dla outsiderów! Zarówno FPX, jak i Guild Esports wygrali swoje drugie spotkanie na Champions Tour Stage 1: EMEA Challengers i pozostają liderami swoich grup.

To miał być zwykły dzień dla Acend oraz Gambit. Dwie najlepsze drużyny globu w ramach Champions Tour Stage 1: EMEA Challengers podejmowały wczoraj zdecydowanie niżej notowanych rywali. Drużyna d3ffo stawić czoła miała FunPlus Phoenix, natomiast zawodnicy wspierani przez organizację Davida Beckhama Mistrzów Świata z Acend. Mimo że zespół Russa już w pierwszej kolejce pokazał się z naprawdę świetnej strony, to raczej mało kto przypuszczał, że podopieczni BARBARRA będą w stanie pokonać ekipę zeeka.

Piątkowy dzień niósł nam jednak niespodziankę za niespodzianką. W grupie A Gambit Esports zanotował sensacyjną porażkę z FPX. FunPlus Phoenix przejęło tym samym plaster lidera i jest na dobrej drodze, aby wywalczyć sobie awans do play-offów rozgrywek. Nie mniej ciekawie było wieczorem. Faworyzowane Acend także nie było w stanie dopisać na swoje konto kolejnych punktów w grupie B. Po trzymapowej serii drużyna zeeka oraz starxo uległa Guild Esports, które podobnie, jak FPX wyrasta na rewelację Champions Tour Stage 1: EMEA Challengers.

European Union FPX 2:1 Gambit Russian Federation

European Union Guild Esports 2:1 Acend European Union