Po udanym pierwszym sezonie Ligi VALORANT, projekt arrMY wraca z jej kolejną odsłoną. Drugi sezon będzie bogatszy nie tylko o dodatkową ligę, w której zobaczymy najlepszych zawodników VALORANT na platformie arrMY, ale również większą pulę nagród, która maksymalnie może wynieść 26 tysięcy złotych.

Na wstępie warto zaznaczyć, że rozgrywki w ramach arrMY odbywają się w formie ligowej. Zapisując swoją drużynę do zmagań w FPSie RIOT GAMES, gracze odbędą aż 10 spotkań, a każde z nich będzie wiązało się z walką o nagrody. O dobór drużyn w kolejnych starciach zadba specjalny algorytm, który dopasuje rywali pod względem statystyk oraz poprzednich rezultatów. 

W najnowszym sezonie rozgrywek VALORANT, platforma arrMY postanowiła stworzyć podział na dwie ligi: Rising oraz Open. W pierwszej z nich będą mierzyć się zawodnicy, których umiejętności wyróżniają się na tle reszty. Aby uczestniczyć w tych rozgrywkach, drużyny będą musiały przejść przez szereg kwalifikacji. Pierwsze otwarte kwalifikacje ruszają już 18 lipca. Drugą szansę na uczestnictwo w Lidze Rising, zawodnicy otrzymają 20 lipca. Ostatecznie w zmaganiach weźmie udział 6 zespołów, a pula nagród do podziału będzie wynosić maksymalnie 6 tysięcy złotych. Liga Open jest dostępna dla wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w rywalizacji. Pula nagród w Lidze Open wynosi 15 tysięcy złotych, ale organizatorzy zadbali o to, aby zmotywować was do zapisów. Po przekroczeniu progu 100 drużyn, pula zostanie podniesiona do 20 000 zł! Start rywalizacji został wyznaczony na dzień 27 lipca.

Organizatorzy zadbali o promowanie nowych twarzy na scenie VALORANT w Polsce. Zmagania uczestników Ligi Rising będzie można śledzić na transmisjach, które będą wzbogacone o oprawę komentatorską.

,,Jestem niesamowicie szczęśliwy, że jako arrMY, możemy uruchomić drugi sezon lig VALORANT. Zdajemy sobie sprawę, że powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu pod kątem liczby zapisanych drużyn, będzie bardzo trudne. Mimo wszystko liczymy na to, że każda 5-cio osobowa ekipa, która szuka regularnych rozgrywek, zaufa nam i w tym sezonie.

Nowością będzie podział na 2 ligi – Open i Rising, gdzie w tej drugiej zagra tylko 6 najlepszych ekip! W tym sezonie największy nacisk będziemy kładli na transmisję spotkań w serwisie Twitch, także zapraszamy każdego chętnego komentatora do współpracy, byśmy mogli wspólnie zadbać o ekspozycję zawodników na naszej platformie. Życzę wszystkim udanej zabawy i jak najwięcej pozytywnych odczuć podczas korzystania z serwisu arrMY.

– podsumowuje Kuba “Kubik” Kubika, koordynator projektu arrMY.

Drugi sezon rozgrywek VALORANT na platformie arrMY to kolejna szansa dla zawodników, którzy pragną zaistnieć na esportowej scenie. Projekt jest stworzony na solidnych i przede wszystkim znanych graczom fundamentach. Organizatorzy ligi prężnie działają na rzecz popularyzacji rozgrywek esportowych oraz nowych, wyśmienitych zawodników i drużyn. Według podawanych informacji, skauci z największych organizacji w Polsce, będą bacznie przyglądali się zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach arrMY. Wydaje się zatem, że może to być pierwszym krok w karierze esportowej wielu graczy.