Już za parę dni zeek może świętować swój pierwszy tytuł w barwach Acend. Najpierw jednak trzeba przejść poprzednie rundy fazy play-off LVP Rising Series #2, która rozpoczyna się już dziś.

W play-offach zobaczymy łącznie pięciu Polaków, wszyscy zagrają dzisiaj swoje pierwsze. W pierwszym z nich zmierzy się Acend z DeftFox. Nie jest to zbytnio wymagające wyzwanie dla ekipy starxo i zeeka. Co więcej, Acend jest zdecydowanym faworytem całego turnieju, więc rywalizacja z Bułgarami powinna przebiec naprawdę gładko. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00, format to BO3.

W drugiej ćwierćfinałowej parze mamy starcie „polsko-polskie”, gdyż zmierzą się ze sobą drużyny Giants Gaming i Movistar Riders. Pierwszą organizację reprezentuje od niedawna MOLSI. Giants to obecnie 14. drużyna rankingu VLR, jest to najprawdopodobniej drugi największy faworyt do wygrania całego turnieju, zaraz po Acend. Ich dzisiejszy rywal, czyli Movistar Riders w swoich szeregach ma dwóch Polaków – kamyka, oraz Fila, który od niedawna wspiera MR. Patrząc na fazę grupową, to w niej znacznie lepiej poradzili sobie Giganci, którzy bez problemu pokonali swoich rywali. Movistar Riders do awansu potrzebowali trzech spotkań, po tym jak potknęli się w meczu otwarcia ze SAW. W oczach bukmacherów również to Giants jest znacznym faworytem tego pojedynku. Mecz powinien rozpocząć się o godzinie 19:30.

Co ciekawe, najprawdopodobniej zobaczymy również polsko-polski półfinał, gdyż los chciał połączyć te dwie pary w drabince. Gdy Acend wygra swój mecz, to na pewno będziemy mieli przynajmniej trzech Polaków w kolejnej fazie turnieju, a co za tym idzie, również w finale. Pula nagród rozgrywek wynosi 5 tysięcy euro, zwycięzca całego wydarzenia otrzyma 2 tysiące nagrody. Transmisja wszystkich spotkań odbędzie się tutaj.