Przedostania faza Valorant Champions Tour Stage 3, czyli EMEA Challengers Playoffs czai się już za rogiem. My tymczasem poznaliśmy drabinkę turnieju – Acend, którego reprezentują Aleksander „zeek” Zygmunt i Patryk „starxo” Kopczyński rozpoczną zmagania od ćwierćfinału.

EMEA Challengers Playoffs to turniej, który stanowi przepustkę do światowych finałów Masters: Berlin. Dla regionu EMEA (Europa, CIS, Turcja) przewidziano cztery sloty, o które powalczy łącznie dwanaście zespołów. Ponadto do rozdysponowania jest pula nagród wynosząca 85,5 tysiąca euro. Sam turniej rozpocznie się 12 sierpnia i potrwa przez dziesięć dni, do 22 sierpnia.

W rozgrywkach mamy swoich przedstawicieli, czyli starxo i zeeka, którzy grają dla Acend. Zespół miał to szczęście, że rozpocznie turniej od ćwierćfinału górnej drabinki, podobnie jak Gambit, SuperMassive i G2 Esports. Pozostali uczestnicy zmierzą się ze sobą w 1. rundzie.

Na kogo trafią Acend? Będzie to zwycięzca pary Natus Vincere – Liquid. Teoretycznie groźniejsi wydają się ScreaM i spółka, to w końcu uczestnicy poprzedniej edycji Masters, którzy jako jedyni z całej stawki znają smak uczestnictwa w światowych finałach VCT. Ich rywal – Na'Vi – to jednak obiecująca drużyna regionu CIS, która po raz pierwszy gra dla ukraińskiej organizacji. Jeszcze niedawno zespół nie posiadał organizacji, presja na wynik jest z tego względu zapewne o wiele większa.

Tak prezentują się wszystkie pary 1. rundy kwalifikacji:

  • Russian Federation Natus Vincere – United Kingdom  Team Liquid (w ćwierćfinale czeka European Union Acend)
  • Sweden Guild Esports – Russian Federation forZe (w ćwierćfinale czeka Russian Federation Gambit)
  • European Union FunPlus Phoenix – Turkey Fire Flux Esports (w ćwierćfinale czeka Turkey SuperMassive)
  • Turkey Oxygen Esports – European Union Giants Gaming (w ćwierćfinale czeka European Union G2)