Akt III Valoranta zbliża się wielkimi krokami. Twórcy gry ogłosili zmiany, które zamierzają wprowadzić – dotyczą przede wszystkim systemu rankingowego.

Dyrektorzy Joe Ziegler oraz David Cole w opublikowanym vlogu poinformowali o koniecznych zmianach w trybie rankingowym. Twórcy zdają sobie sprawę, że obecny nie jest idealny i wymaga jeszcze szeregu poprawek. Riotowi zależy głównie na tym, by system był bardziej sprawiedliwy, oraz by dopasowywać do siebie graczy na podobnym poziomie. Jakie więc zmiany zostaną wprowadzone:

  • Rozbieżność rang pomiędzy graczami zostanie zmniejszona – z dopuszczalnych sześciu do trzech. Z jednej strony będzie to utrudniać rozgrywkę ze znajomymi, którzy mają o wiele wyższe/niższe rangi, ale jednocześnie sprawi, że w meczu znajdą się osoby o zbliżonym poziomie umiejętności.
  • Osoby z rangą Immortal i większą będą miały bardziej czytelny system awansów i spadków. Będzie on oparty jedynie na stosunku zwycięstw do porażek, a także od rozmiaru zwycięstw/porażek.
  • Będzie można wybrać preferowany serwer.
  • W planach jest również publikacja publicznego rankingu regionalnego.

Akt III rozpocznie się już 27 października 2020 roku. Od tego czasu do gry wejdą nowe zasady, według których gracze będą musieli zdobywać swoje rangi od nowa.