Trener Teamu Vitality – Tanishq „Tanizhq” Sabharwal zostaje tymczasowo odsunięty od prowadzenia francuskiego zespołu w związku z kontrowersyjnym wpisem na swoim Twitterze w kierunku analityka Karmine Corp.

Wczoraj doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy trenerem Teamu Vitality – Tanizhqiem a analitykiem Karmine Corp – ZE1SHEM. Obaj panowie nie szczędzili nieprzychylnych słów w swoim kierunku, lecz to Sabharwal ma w tym momencie poważne problemy. Konflikt panów na Twitterze eskalował do tego stopnia, że Brytyjczyk nazwał Francuza „rasistowskim karaluchem”.

Sprawę zbadać postanowiło Riot Games, które stanowczo sprzeciwia się przejawom jakiejkolwiek toksyczności na scenie esportowej. Aby ułatwić studiu śledztwo Vitality postanowiło tymczasowo przesunąć na ławkę rezerwowych swojego trenera. Tanizhq prowadził Pszczółki od kwietnia, gdy klub zapoczątkował ogromną rewolucję kadrową w swoich szeregach.

Na ten moment nie wiemy, kto poprowadzi Vitality najbliższych spotkaniach VRL France: Revolution. Na cztery kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej rozgrywek ekipa baddyegoG ma już zapewniony awans do fazy play-off podobnie, jak Karmine Corp, MAD Lions oraz Mandatory.