Chińskie zespoły będą mogły zagrać na Mistrzostwach Świata w VALORANCIE. Dotychczas tamtejsze drużyny nie miały takiej szansy, bowiem nie uczestniczył w cyklu VCT.

Na pierwszych w historii Mistrzostwach Świata w VALORANCIE nie zobaczyliśmy ani jednej chińskiej drużyny. Co więcej żadna z nich nie miała nawet szans awansować na turnieju, bowiem nie była częścią ekosystemu Riot Games. Tamtejsze zespoły nie rywalizowały w cyklu VCT, a co za tym idzie nie miały okazji zbierać niezbędnych punktów, przekładających się później na występ na VCT Champions.

W 2022 roku wydawało nam się, że będzie podobnie. Wszystko wskazywało na to, że chińskie zespoły nie będą mogły zagrać na Mistrzostwach Świata, bowiem podobnie jak w ubiegłym sezonie nie rywalizowały w żadnym cyklu VCT. Riot Games wyszło jednak naprzeciw ekipom z Chiny i te będą miały okazje stanąć do walki o VCT Champions.

Dwie najlepszy drużyny z Chin zagrają w tak zwanych azjatyckich kwalifikacjach ostatniej szansy. Będą w nich rywalizować z sześcioma innymi zespołami z VCT Japan i Korea, które również nie zdołały wywalczyć sobie awansu na Mistrzostwach Swiata w Stambule. Chińscy kibice nadal nie mogą więc być pewni, że ich rodacy wystąpią na tegorocznym VCT Champions w Turcji.