To będzie prawdziwy hit! Już w pierwszej rundzie play-offów VCT Challengers: EMEA dojdzie do rewanżu za finał  VCT Champions 2021.

Po wczorajszych spotkaniach Fnatic z G2 i BBL z BIG poznaliśmy ostatnich uczestników play-offów VCT Challengers Stage 2. Już w pierwszej rundzie fazy pucharowej dojdzie do jakże ekscytującego pojedynku, na który szczególnie czekać będą Polscy kibice, ale i nie tylko. Trudno przejść bowiem obojętnie obok meczu  aktualnych mistrzów świata z wicemistrzami.

Acend, które w grupie A zajęło drugie miejsce, ustępując jedynie Fnatic, podejmie M3 Champions. Rosyjski zespół w fazie grupowej VCT Challengers Stage 2 wyglądał wyjątkowo słabo. Dotychczas drużyna Chronicle’a pokonała jedynie niżej notowane NAVI oraz BBL. Z dużo lepszej strony w pierwszej połowie turnieju wyglądała ekipa zeeka i starxo.

Acend z fazie grupowej wygrało cztery na pięć pojedynków. Europejski zespół uległ jedynie świetnie się prezentującemu Fnatic. Pamiętajmy, że dla drużyny dwójki Polaków będą to pierwsze play-offy  VCT Challengers: EMEA w tym roku. W pierwszym Stage’u mistrzowie świata sensacyjnie nie awansowali nawet do pierwszej rundy fazy pucharowej turnieju.

W drugim starciu w ramach pierwszej rundy play-offów VCT Challengers Team Liquid podejmie, broniące tytułu FPX. Zwycięzca tej serii zmierzy się następnie  z Fnatic. Na triumfatora rywalizacji Acend-M3 Champions czeka z kolei Guild.