Jacob „pyth” Mourujärvi za pomocą swojego Twittera poinformował, że nie będzie kontynuował rywalizacji na scenie CS:GO. W jego życiu przyszła pora zmianę gry.

Większość zapewne kojarzy Jacoba z jego epizodu w Ninjas in Pyjamas. Podczas niego udało mu się przecież zwyciężyć dwa prestiżowe wydarzenia – DreamHack Masters Malmö 2016Intel Extreme Masters Oakland 2016. Warto jednak przypomnieć, że szwedzki gracz będąc członkiem legendarnej organizacji miał także wymuszoną przerwę od CS-a spowodowaną problemami zdrowotnymi. Kiedy natomiast sobie z nimi poradził – natychmiast wrócił do składu, ale nie na długo. W marcu 2017 roku został zastąpiony w zespole przez Williama „draken” Sundina, który wcześniej był częścią Epsilonu.

Co stało się z pythem po tym, jak zakończył współpracę z NiP? Próbował odnaleźć swoje miejsce w różnych ekipach. Mowa tutaj między innymi o Chaos Vexed Gaming, ale w żadnej z formacji nie był w stanie wrócić do występowania na najważniejszych rozgrywkach i osiągania porządnych sukcesów.

Nie powinien nas zatem dziwić post, który Szwed napisał kilkanaście godzin temu. Dał w nim znać, że nadeszła pora, aby odstawić FPS-a od Valve na bok i skupić się na najnowszej produkcji Riot Games, która przypadła mu do gustu. Mowa oczywiście o VALORANCIE, na którego w ostatnim czasie przenieśli się także Shahzeeb „ShahZaM” Khan i Hunter „SicK” Mims.

W VALORANCIE znalazłem nową iskrę, jestem od niego uzależniony, to dla mnie nowy początek i bardzo mi się to podoba. Trenuje co najmniej 12 godzin dziennie, żeby stać się jednym z najlepszych zawodników w czołowej ekipie.” – część oświadczenia byłego reprezentanta Ninjas in Pyjamas.