W szczerym hołdzie dla zmarłej profesjonalnej zawodniczki Valorant, Gizem „Luie” Harmankaya, Riot Games wprowadziło pamiątkową kartę gracza na jej cześć. Luie, która tragicznie straciła życie w trzęsieniach ziemi, które nawiedziły Turcję i Syrię na początku tego roku, wniosła znaczący wkład w scenę Valorant Game Changers, rywalizując z drużynami takimi jak Galaktiucos Sirencs, Vivace Vista i Unknownpros Female.

Tragiczna strata i potwierdzenie odejścia Luie

Społeczność Valorant była głęboko zasmucona wiadomością o śmierci Luie, potwierdzoną 8 lutego przez Unknown Pros. Doniesienia ujawniły, że została uwięziona pod gruzami, ofiara niszczycielskich trzęsień ziemi, które pochłonęły życie tysięcy ludzi w Turcji i Syrii w lutym 2023 roku.

Pamiątkowa karta gracza w aktualizacji 7.10

Aby uczcić pamięć Luie, Riot Games wprowadziło nową kartę gracza w najnowszej aktualizacji 7.10. Chociaż nie jest ona jeszcze dostępna w grze w momencie pisania tego tekstu, karta gracza zawiera imię Luie, „Gizem”, wyraźnie wyświetlane na koszulce, wraz z jej numerem gracza, siedem. Odkryta przez Shiicka, oddanego poszukiwacza danych Valorant, karta gracza ma być darmową nagrodą, której towarzyszy przejmujący tekst po zdobyciu w grze.

Tekst towarzyszący karcie gracza i jej znaczenie

Tekst towarzyszący karcie gracza brzmi: „Ten jest dla Luie” i „Uczcij życie Gizema 'Luie' Harmankaya”. Te szczere zwroty mają na celu oddanie hołdu dziedzictwu Luie i wpływowi, jaki wywarła na społeczność Valorant. Data premiery karty gracza w grze pozostaje niepewna, co sprawia, że gracze z niecierpliwością oczekują jej nadejścia.

Poprzedni hołd Riot Games i tytuł gracza „Gizem”

Riot Games wcześniej oddało hołd Luie w kwietniu, oferując darmowy tytuł gracza, który gracze mogli zdobyć po ukończeniu pięciu poziomów przepustki bitewnej Epizodu Szóstego, Aktu Trzeciego. Tytuł gracza brzmiał po prostu „Gizem”, służąc jako trwałe przypomnienie obecności Luie i jej wkładu w scenę e-sportową Valorant.

Niszczycielskie trzęsienia ziemi i ich skutki

Trzęsienia ziemi, które pochłonęły życie Luie, spowodowały oszałamiające żniwo, z 59 259 zgłoszonymi zgonami w Turcji i dodatkowymi 8 476 w Syrii. W wyniku rozległych zniszczeń rannych zostało 121 000 osób, co stanowi ponury rozdział w historii regionu.

W oczekiwaniu na oficjalną premierę: Przejmujące przypomnienie dziedzictwa Luie

Wprowadzenie pamiątkowej karty gracza Luie odzwierciedla zaangażowanie Riot Games w uhonorowanie różnorodnej i pełnej pasji społeczności, która stanowi trzon e-sportu Valorant. Podczas gdy gracze oczekują na oficjalną premierę karty gracza, gest ten stanowi przejmujące przypomnienie niezatartego śladu, jaki Luie pozostawiła w grze i sercach tych, którzy ją podziwiali i szanowali.

Świętowanie życia Gizem „Luie” Harmankaya

W obliczu tragedii społeczność Valorant spotyka się, aby uczcić życie Gizem „Luie” Harmankaya, zapewniając, że jej dziedzictwo będzie nadal rozbrzmiewać na wirtualnych polach bitew, które kiedyś podbiła.