Dziś o godzinie 14:00 odbyła się oficjalna premiera zamkniętej bety VALORANT. U kogo można zdobyć dostęp do wczesnego dostępu tytułu?

Premiera VALORANTA to jedna z najhuczniejszych premier na scenie esportowej w ciągu ostatnich miesięcy. Wszystko dlatego, że shooter od Riot Games rozważany jest jako potencjalna konkurencja dla Counter-Strike'a, który przez lata nie miał sobie równych i w zachodnim świecie, był najpopularniejszym esportowym FPS-em.

4 kwietnia zaprezentowano nam rozgrywkę z zamknięte pokazu, a pierwsza część osób otrzymała dostęp do zamkniętej bety. Jak wiadomo, dziś o godzinie 14:00 szczęśliwcy mogli po raz pierwszy odpalić nowy tytuł, zaś Riot Games wznowiło tzw. dropy na twitchu. Jak otrzymać dostęp? Bardzo prosto – wystarczy oglądać transmisję twórców, którzy zostali oflagowani znacznikiem „dropy włączone”. W bardzo dużym uproszczeniu, według oficjalnych komunikatów, jest to to samo grono, które zaledwie trzy dni temu prezentowało pierwsze fragmenty gameplay'u.

Jeśli chodzi o polską społeczność streamerską, to na pewno możecie liczyć ponownie na Jakuba „Lothara” Szygulskiego, Piotra „izaka” Skowyrskiego, Pawła „SAJU” Pawełczaka czy Mateusza „PAGO” Pągowskiego. Oprócz tego, możemy sprawdzić jak umiejętności byłych graczy Counter-Strike'a wpływają na performance w VALORANCIE – dropy możemy uzyskać na transmisjach Wiktora „TaZa” Wojtasa, Sebastiana „NEEXA” Treli, Macieja „Luza” Bugaja, czy Pawła „innocenta” Mocka.

Listę streamerów, u których włączone są dropy, znajdziecie pod tym adresem.

Według nieoficjalnych informacji, jeszcze dziś zostanie zaproszone 100.000 nowych osób do udziału w zamkniętej becie VALORANT. Przypomnijmy, że gra będzie darmowa jak tylko opuści fazę wczesnych testów.