Jeśli ktoś nadal czeka na dropa bety Valoranta z Twitcha, to nie musi się już martwić. Producenci gry – Riot Games – właśnie ujawnił ogólnoświatową premierę gry, która przypada na 2 czerwca!

Anna Donlon i Joe Ziegler właśnie poinformowali całą społeczność graczy o premierze swojej najnowszej produkcji. Valorant dostępny dla wszystkich będzie od 2 czerwca 2020. To znakomita informacja dla wszystkich, którzy nie mieli okazji zagrać w betę gry. Ta z kolei dostępna jest od początku kwietnia. Przypomnijmy, że dostęp do wersji beta był losowo przydzielany tym graczom, którzy oglądali transmisje na żywo z Valoranta na platformie Twitch. Bardzo duża ilość kont otrzymała już ten przywilej, ale z pewnością znajdą się tacy, którzy nie mieli tyle szczęścia. Przypomnijmy również, że Valorant ma być w pełni darmowy.

Riot poinformował nas również o tym, że 28 maja kończy się beta gry. Te kilka dni pomiędzy zamknięciem bety, a premierą Valoranta mają służyć firmie po to, by przygotować się na 2 czerwca oraz aby m.in. wyczyść konta graczy. Ponadto w czerwcu Riot ma udostępnić kolejną mapę, nowy tryb gry, czy nowego agenta.

Jak się okazało, Riot trochę zmylił całą społeczność graczy wcześniej publikowaną datą. Valorant bowiem miał mieć premierę w lecie 2020. Krążyły spekulacje na temat dokładnej daty, najwięksi optymiści szacowali premierę na końcówkę czerwca – w końcu to wtedy zaczyna się kalendarzowe lato. Riot Games jednak zaskoczył wszystkich i wyprzedził te oczekiwania. Wygląda na to, że beta testy wypadły doskonale, skoro potrwają jedynie dwa miesiące. Ten krótki czas wystarczył, by gra znalazła już sporo fanów na całym świecie, a nawet utworzyła już scenę esportową. Ta na razie najprężniej rozwija się w Stanach Zjednoczonych, ale już w Polsce również mamy pierwsze deklaracje zawodników, którzy zamierzają spróbować swoich sił na profesjonalnym poziomie w Valorant. Esportowa sytuacja zapewne wyklaruje się nam najszybciej w lipcu/sierpniu, a na jesień być może będziemy już oglądali pierwsze turnieje esportowe z prawdziwego zdarzenia.