Kamil „baddyG” Graniczka od połowy kwietnia poszukuje zespołu. To właśnie wtedy Polak zakończył wypożyczenie w Teamie Finest i nie wrócił do Ballisty Esport. Wygląda na to, że 19-latek znalazł jednak nową przystań.

Tym miejscem miałaby być organizacja Alliance. O takim ruchu poinformował znany francuski dziennikarz neL, który jednocześnie ogłosił, że Alexandre „xms” Forte nie będzie dłużej częścią zespołu. Francuz przebywał na okresie próbnym w Alliance, po tym jak opuścił… Team Finest 10 marca. Co ciekawe, w jego miejsce wówczas wskoczył właśnie baddyG. Jak widać, najprawdopodobniej historia zatoczy koło i Polak ponownie zastąpi 24-latka.

xms w barwach Alliance wystąpił na kilku turniejach, w tym w pierwszej edycji Masters Valorant Champions Tour. Zespółwówczas jednak zajął ostatnie miejsce w grupie B. Później drużynie udało się jeszcze zakwalifikować do Challengers 1 w drugiej edycji VCT, był to jednocześnie ostatni sukces Alliance. Od początku kwietnia wyniki europejskiego składu były coraz gorsze i wszystko wskazuje na to, że organizacja zdecydowała się wymienić gracza, który przebywał na okresie próbnym. Na razie nie wiadomo, czy baddyG otrzymałby od razu kontrakt, czy również musiałby się wykazać na testach w drużynie. W przypadku xmsa trwały one 3 miesiące. Niemniej jednak należy pamiętać o cyklach turniejów w Valorancie – zespół zapewne ostrzy sobie zęby na kolejną edycję Valorant Champions Tour. Finały w Berlinie zaplanowano na wrzesień tego roku, regionalne kwalifikacje zaś startują już w czerwcu. Polak więc miałby okazję się wykazać w najważniejszych rozgrywkach.

Potencjalny skład Alliance:

  • France Enzo „Fearoth” Mestari
  • Germany Niels „luckeRRR” Jasiek
  • Lithuania Tautvydas „hype” Paldavicius
  • France Thomas „kAdavra” Johner
  • Poland Kamil „baddyG” Graniczka