Challengers 1 zbliża się wielkimi krokami, organizatorzy tymczasem ujawnili drabinkę turnieju. W pierwszej rundzie drużyny z Polakami w składach zmierzą się ze sobą.

Challengers 1 to przepustka do ostatniego etapu ścieżki kwalifikacyjnej Masters: Berlin, czyli EMEA Challengers Playofffs. Szanse na awans są duże, bo z ośmiu uczestników aż czterech otrzyma promocję do następnego turnieju. Jest więc o co grać.

Format rozgrywek jest prosty – osiem drużyn przydzielono w pary do drabinki podwójnej eliminacji. Oznacza to, że dopiero po dwóch porażkach zespół może odpaść, a margines błędu jest stosunkowo duży, a na pewno większy, niż miało to miejsce w poprzednich edycjach. Turniej rozpoczyna się 7 lipca i potrwa do 11 dnia tego samego miesiąca. Drużyny nie rywalizują tylko o miejsca na EMEA Challengers Playoffs – grają również o pulę nagród w wysokości 35 tysięcy euro.

W pierwszej rundzie zobaczymy polsko-polskie starcie, czyli Mickebwoy z Rix.GG Thunder zmierzy się z zeekiem i starxo z Acend. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17:00, 7 lipca. Zwycięzca tej pary zmierzy się w kolejnej rundzie z wygranym pojedynku G2 – FunPlus Phoenix.

Wszystkie pary 1. rundy wyglądają następująco:

  • United Kingdom Team Liquid – European Union Fnatic
  • Sweden Guild Esports – France Team BDS
  • European Union G2 Esports – European Union FunPlus Phoenix
  • European Union Acend – United Kingdom Rix.GG Thunder