Już dziś dywizja Valoranta G2 może sięgnąć po pierwszy tytuł – mistrza Vitality European Open. Turniej z Serii Zapłon wkracza w fazę play-off.

Drużyna Patitka kompletnie zdemolowała przeciwników w fazie grupowej, zdobywając komplet punktów i w trzech spotkaniach tracąc tylko jedną mapę. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca G2 w pierwszej rundzie drabinki zmierzy się z PartyParrots.

PP to drużyna ze Wschodu złożona z Ukraińca, trzech Rosjan i Białorusina. Dowodzi nim ANGE1, który nieoczekiwanie w Valorancie znalazł swój sposób na odrodzenie kariery. W fazie grupowej PartyParrots przegrali tylko z Prodigy, dwa pozostałe spotkania nie wygrywali jednak zbyt pewnie. Niewątpliwie to właśnie G2 jest w tym spotkaniu ogromnym faworytem. Początek meczu o godzinie 15:00.

Równocześnie odbędzie się mecz FABRIKEN kontra Prodigy. Wygrany tego starcia zagra ze zwycięzcą poprzedniej pary w finale górnej drabinki. Ta zaś jest przepustką do wielkiego finału. W fazie play-off istnieje zasada podwójnej eliminacji, dlatego ewentualne potknięcie G2 na którymś z etapów nie skreśla ich szans na zwycięstwo w całym turnieju.

Finał górnej drabinki zaplanowano na 17:00, równocześnie odbędzie się pierwsza runda drabinki przegranych. O 19:00 rozpocznie się zaś finał drabinki przegranych, a na 21:00 przewidziano Wielki Finał Vitality European Open. W puli turnieju jest 15 tysięcy euro – zwycięzca otrzyma aż 10 tysięcy europejskiej waluty. Transmisja spotkań odbędzie się na kanale Vitality.