Polska scena Valoranta zyskuje nowego gracza, Polską Ligę Esportową. PLE.GG: Valorant Nations Circuit, bo tak będzie nazywał się nowy turniej, startuje już w kwietniu.

Drobne turnieje, nowe organizacje, Polacy uczestnikami najważniejszych rozgrywek – nasza rodzima scena Valoranta rozwija się w znakomitym tempie. Teraz do gry wchodzi jedna z największych marek w kraju – Polska Liga Esportowa. Firma zdecydowała się zainwestować w produkcję Riotu poprzez organizację PLE.GG: Valorant Nations Circuit – to nazwa pierwszego sezonu, który wystartuje już w kwietniu.

W rozgrywkach weźmie udział łącznie osiem drużyn – cztery z Polski i cztery z innych krajów Europy. Na razie nie znamy listy uczestników, ta będzie ogłoszona wkrótce. Jak będzie wyglądać system PLE.GG? Rozgrywki będą składać się z fazy zasadniczej, która będzie trwać przez siedem kolejek. Następnie najlepsze drużyny awansują do finałów, które zaplanowano na drugi tydzień czerwca. Pula nagród całego turnieju to aż 25 tysięcy złotych.

Wszystkie spotkania będą odbywać się w formie BO3. Mecze rozłożono na weekend – w soboty obejrzymy dwa pojedynki, w niedziele zaś trzy starcia.

Jako fan gier FPS niezmiernie się cieszę, że VALORANT zagości w harmonogramie Polskiej Ligi Esportowej. Riot Games doskonale rozumie specyfikę gier esportowych, dlatego wierzę, że PLE.GG: VALORANT NATIONS CURCUIT będzie chętnie oglądanym turniejem na kanałach Polskiej Ligi Esportowej. Szczególnie, że zobaczymy tutaj starcia najlepszych polskich drużyn z ich odpowiednikami z regionu Eastern Europe.  Będzie komu kibicować! – wypowiedział się Adam „destru” Gil, Head of Esports PLE.

Rozgrywki transmitowane będą na kanale Twitch PLE. Głównym komentatorami zostali Krystian “Terp” Terpiński, Dominik “Nero” Dąbrowski, Tomasz “Magvayer” Filipiuk, Radek “Mad1” Florkowski oraz Tomasz “TheFakeOne” Milaniuk.