Challengers 1 zakończyło się szczęśliwie dla Acend, który wygrywając turniej, został najlepszą drużyną w Europie. Polacy, czyli Aleksander „zeek” Zygmunt, Patryk „starxo” Kopczyński i Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki mogą się jednak pochwalić swoimi indywidualnymi osiągnięciami na tym turnieju.

Challengers 1 dobiegło końca 11 lipca. W finałowym spotkaniu Acend pokonał G2 3:1, zostając tym samym mistrzem Europy. Opis tego spotkania znajduje się tutaj. Dzięki temu europejska drużyna, w której gra dwóch Polaków, awansowała do EMEA Challengers Playoffs, czyli przedsionku najważniejszego turnieju jesieni – Masters: Berlin.

Pora jednak na indywidualne wyróżnienia zawodników, bowiem cała trójka Polaków, która wystąpiła na Challengers, zaprezentowała ogromne umiejętności podczas rozgrywek. Zacznijmy od starxo, czyli reprezentanta Acend. Kopczyński według tureckiego portalu Esporkolik osiągnął piąty, najwyższy rating spośród wszystkich uczestników. Jego wynik wyniósł 1.20, dzięki temu znalazł się w naprawdę zacnym gronie. Tak bowiem wygląda TOP5 turnieju według ratingów:

Zdjęcie

Ponad wszystkich wybija się tutaj wynik cNeda – Turek jest uważany za najlepszego gracza Jett w Europie, ale wygląda na to, że możemy go tak tytułować również bez podziału na agentów. Zawodnik Acend osiągnął zdecydowanie najlepszy rating spośród wszystkich graczy, którzy pojawili się na Challengers 1.

Przejdźmy do drugiego wyróżnienia, w którym The Esports Writer pokusił się o połączenie dwóch scen – amerykańskiej i europejskiej. W rankingu wyróżniono dziesięciu graczy, którzy osiągnęli najlepsze k/d ratio. W tym gronie znaleźli się zeek oraz mickebwoy. Obaj osiągnęli identyczny wynik – 1.24, plasując ich tym samym na lokatach numer 8. i 9. Tak wygląda kompletny ranking:

  1. Turkey cNed – Acend
  2. Russian Federation Shao – FPX
  3. United States brax – T1
  4. Canada TenZ – Sentinels
  5. Lithuania nukkye – G2
  6. France kAdavra – Alliance
  7. Sweden Leo – Guild
  8. Poland zeek – Acend
  9. United States supamen – Rise
  10. Poland Mickebwoy – Rix.GG Thunder

Co ciekawe, tylko Polska i Stany Zjednoczone posiadają dwóch przedstawicieli w tym zestawieniu. Jak widać, w Valorancie Polacy za granicą radzą sobie świetnie, tym z większym zniecierpliwieniem czekamy na kwalifikacje do Challengers 2.