Dwa zwycięstwa dzielą dwunastu Polaków od awansu do zamkniętych kwalifikacji VALORANT Champions Tour. O miejsce w drugiej części eliminacji powalczy dziś m.in. Anonymo oraz Awaria.

Bardzo ciężkie zadanie w 1/16 otwartych kwalifikacji czeka Anonymo oraz Awarię. Anonimowi będą musieli wyeliminować Team Finest, a zespół saiko YONK, które wczoraj zdołało wyrzucić z rozgrywek OG.  Formacja PaTiTka na start trzeciego dnia eliminacji stawi natomiast czoło węgierskiemu need more DM. Nasi inni rodacy w europejskich ekipach – UNFAKE (Team Queso) oraz MOLSI (LDN UTD)  zmierzą się następująco z Wave esports oraz KOVA.

Jeszcze ciekawiej zapowiadają się ćwierćfinałowe pojedynki. Jeżeli Awaria zdoła pokonać YONK, to najprawdopodobniej w kolejnej rundzie kwalifikacji zmierzy się z G2 Esports w bezpośrednim pojedynku o awans. Równie ciężka przeprawa czeka EXCEL, które może trafić na Case Esports. W przypadku zwycięstwa Anonymo podejmie z kolei z who cars? bądź 19esports, a Team Queso oraz LDN UTD natrafią wzajemnie na siebie.

Otwarte kwalifikacje do VALORANT Champions Tour wznowione zostaną już o godzinie 18:00. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną w formacie BO3.

18:00 – Poland Anonymo vs Team Finest European Union

18:00 – European Union EXCEL (PaTiTek) vs need more DM Hungary

18:00 – Poland Awaria vs YONK European Union

18:00 – Lithuania LDN UTD (MOLSI) vs KOVA European Union

18:00 – European Union Team Queso (UNFAKE) vs Wave European Union