Zakończyła się 3. kolejka Polskiej Ligi Esportowej Valorant Nations Circuit. MAD DOG'S pozostaje na prowadzeniu, Illuminar zaś odniosło po raz pierwszy zwycięstwo.

Rozgrywki PLE.GG wydają się skrojone pod PACT. Ekipa YouBreaka wygrała kolejny mecz, tym razem na czerwoną latarnię ligi, czyli AVEZ Esports. Wynik nie zaskakuje, gdyż PACT to obecnie najprawdopodobniej najmocniejszy polski zespół, co skutecznie udowadnia w krajowych rozgrywkach, Ośmiornice z kolei znajdują się na przeciwległym biegunie.

Ze zwycięstwa mogą cieszyć się także gracze Illuminar Gaming. Oczko miało być jednym z faworytów turnieju, tymczasem zaliczyło falstart i dopiero w 3. kolejce po raz pierwszy wygrywa. A wygrywa z niebyle kim, bo z eSubą. Czesi w tym spotkaniu byli faworytami nawet w oczach bukmacherów, ale na szczęście te oczekiwania nie przenieśli na serwer. iHG dwukrotnie pokonało rywala 13:10 i tym samym zgarnęło komplet punktów.

Warto też wspomnieć o ostatnim polskim zespole – XPG Invicta. Skład grający do niedawna pod banderą „KLĄTWY” nie podołał w starciu z HEET. Nic dziwnego, bowiem Węgrzy byli wielkimi faworytami tego spotkania i szybko udowodnili swoją wyższość nad rywalem, wygrywając bardzo pewnie na obu mapach.

Komplet wyników 3. kolejki PLE.GG:

  • Poland XPG Invicta 0:2 Hungary HEET
  • Poland AVEZ 0:2 Poland MAD DOG'S PACT
  • Czech Republic eSuba 0:2 Poland Illuminar Gaming
  • Romania Nexus Gaming 0:2 Czech Republic Team Sampi