Jedno zwycięstwo i droga do Masters jest otwarta. Tak wygląda perspektywa G2, które w sobotni wieczór zmierzy się z Ninjas in Pyjamas.

  • NiP – G2

Umówmy się – to właśnie od tego momentu G2 powinno rozpoczynać swoją historię z Challengers 2. Tak się jednak nie stało, gdyż skład Polaków poślizgnął się przed metą poprzedniej edycji, oznaczonej numerem 1. Wówczas na drodze europejskiego składu stanęło właśnie Ninijas in Pyjamas, które dzięki temu zapewniło sobie dodatkowe dni wolnego oraz o wiele mniejszą dawkę stresu wywołaną przedzieraniem się przez otwarte kwalifikacje. Niemniej jednak obie drużyny ponownie stają przed sobą, lecz tym razem stawka spotkania jest o wiele poważniejsza – gra toczy się o awans na turniej Masters.

Masters to będzie najważniejsze wydarzenie, jakie dotychczas miało miejsce na esportowej scenie Valoranta. Pula nagród wyniesie aż 150 tysięcy dolarów, a w rozgrywkach wezmą udział osiem najlepszych drużyn. Cały turniej potrwa dziewięć dni – będzie to środek marca.

Jak więc widać, stawka sobotniego meczu jest naprawdę wysoka. Nagroda pieniężna w postaci ponad 10 tysięcy dolarów wydaje się tylko dodatkiem. Co otrzyma przegrany? Miejsce w Challengers 3, by tam spróbować swoich sił w walce o Masters.

G2 ponownie wydaje się drużyną w gazie, jednak trzeba wziąć poprawkę, że zespół nie mierzył się z nikim potężnym z europejskiej sceny. Na drodze do Challengers 2 stawały raczej przeciętne zespoły, a NiP to co najmniej półka wyżej od dotychczasowych przeciwników. Ekipa Patitka w odróżnieniu od Ex6TenZa i spółki jest jednak w trybie meczowym, mając za sobą kilka dni regularnego grania o stawkę. NiP zaś nie występował w oficjalach od dwóch tygodni i być może to tu należy się dopatrywać ewentualnej szansy.

Jedno jest pewne – G2 będzie chciało za wszelką cenę uniknąć grania w Challengers 3, gdzie nie będzie już miejsca na pomyłki. By to zrobić naprawdę nie trzeba wiele – wystarczy wygrać jeszcze tylko jedno spotkanie. Mecz z NiPem rozpocznie się o godzinie 20:00, transmisja na kanale Twitch Polsat Games.