Pierwszy dzień kwalifikacji VCT Stage 2: Masters przebiegły gładko. Teraz jednak polskie drużyny będą się mierzyć z o wiele mocniejszymi rywalami.

1/32 otwartych kwalifikacji zapowiada się naprawdę ciekawie. Przede wszystkim nadal w grze mamy wielu rodaków, w tym najmocniejsze krajowe zespoły. Brakuje jedynie Ballisty, która odpadła z turnieju w drugiej rundzie. Teraz jednak zespoły czeka większe wyzwanie.

Najtrudniejszym rywalem może pochwalić się PACT. Chłopcy z Pit Stopu grają w nowych barwach po raz pierwszy i mają okazję się wykazać – zagrają bowiem z Wave Esports. To jedna z najsilniejszych drużyn w Europie, w poprzednich kwalifikacjach wyeliminowała m.in. Illuminar Gaming i zatrzymała się dopiero na NiPie. Pokonanie ich jest możliwe, ale Polacy raczej na pewno w tej parze nie są faworytami.

Interesującego rywala ma również skład KLĄTWY. Krytyq i spółka mierzą się bowiem z Bref, czyli drużyną, w której występuje ALEX. Była gwiazda CSa stawia pierwsze kroki w Valorancie, była przymierzana do chociażby G2. Brytyjczyk jednak na razie uczy się gry, więc tutaj można upatrywać szansę Polaków. Ostatnio KLĄTWA stoczyła pasjonujący bój z Vitality, oby teraz wynik był po stronie naszych graczy. W razie awansu Polacy zmierzą się zapewne z OG.

O wiele łatwiejszych rywali mają nasze międzynarodowe gwiazdy, czyli Patitek i starxo. Drużyna Fabrowskiego zmierzy się z Rhyno Esports – nową drużyną na europejskiej scenie. G2 nie może pozwolić sobie na kolejną wpadkę. Acend gra z kolei z Teamem Galaga – tutaj też raczej spodziewajmy się szybkiego meczu i wysokich wyników.

Harmonogram spotkań na dziś:

  • G2 – Rhyno Esports
  • Acend – Team Galaga
  • Bref – KLĄTWA
  • Illuminar Gaming – onetap
  • Hajty – SAW
  • MAD DOG'S PACT – Wave Esports
  • Team Finest – Winfinity

Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 18:00.