Wygląda na to, że w dywizji Valoranta G2 zajdą pierwsze zmiany. Według Guillaume'a „neL” Rathier z drużyny wkrótce odejdzie David „Davidp” Prins.

Początkowy raport od neLa zawierał również nick Pytha, jako jednego z graczy, który pożegna się wkrótce z zespołem. Dziennikarz jednak chwilę później wydał dementi, że sytuacja jest obecnie bardzo dynamiczna i Szwed pozostanie w drużynie, a jedynie Belg opuści kolegów. neL zostawił sobie jednak otwartą bramkę, dodając, że według jego informacji Pyth został zaoferowany innym zespołom i tu również sytuacja może się zmienić.

Wróćmy jednak do davidpa, który według plotek na pewno wkrótce opuści G2. Belg był częścią drużyny od samego założenia i razem z Patitkiem, ardiisem, pythem i mixwellem stworzył zespół niemalże niepokonany. G2 do niedawna wygrywało wszystkie turnieje, w których wzięło udział oraz piastowało tytuł najlepszej drużyny świata według różnorakich rankingów. Sytuacja zmieniła się kilka dni temu, kiedy Mixwell i spółka odpadli w półfinale First Strike – najbardziej prestiżowych rozgrywek tego roku. Jak widać, jedna pomyłka najprawdopodobniej zadecydowała o tak ważnym posunięciu, jak wymiana zawodnika.