Ninjas In Pyjamas notuje pierwsze zwycięstwo w Reykjavíku. Brazylijczycy w kapitalnym stylu pokonali aspirujące do mistrzostwa VCT Masters Fnatic.

Póki co nie mamy prawa narzekać na brak emocji na VCT Masters. Przez pierwsze dwa dni rywalizacji w Reykjavíku mamy wszystko to, co tygryski lubią najbardziej, a więc świetne widowisko i wiele niespodzianek. Przed momentem Ninjas In Pyjamas zafundowało pierwszą porażkę na turnieju Fnatic. Wart uwagi jest fakt, iż Brazylijczycy dostali się na mistrzostwa jako ostatnia drużyna.

European Union Fnatic 0:2 Ninjas In Pyjamas Brazil

  • Ascent – 7:13
  • Split – 8:13

Mecz z Ninjas In Pyjamas pokazuje, że mogą to być wyjątkowo trudne „Mastersy” dla regionu EMEA. Fnatic przecież do Reykjavíku przybyło z dwoma stand-inami – Fearothem i H1berem, którzy dziś spisywali się jednak zaskakująco dobrze i z pewnością nie byli główną przyczyną porażki z Nindżami. Największą nadzieję upatrujemy jednak zdecydowanie w G2 Esports, które swoją przygodę z VCT Masters rozpocznie od fazy play-off.

W związku z porażką przeciwko Ninjas In Pyjamas Fnatic już jutro powalczy o przetrwanie w turnieju. Ewentualne kolejne potknięcie w najbliższym meczu na Islandii będzie dla zawodników brytyjskiej organizacji równoznaczne z odpadnięciem z rozgrywek.