Trójka byłych zawodników Sangal Esports zdecydowała się przenieść na VALORANTA i znalazła się w składzie tureckiego Digital Athletics.

Jak widać nadal wielu graczy Counter-Strike’a, upatruje w VALORANCIE nową przystań. Paz, ngiN oraz MAJ3R, których mogliśmy kojarzyć z gry dla Sangal Esports zdecydowali się przebranżowić i przez następne miesiące, a być może lata, ich nicki będziemy mogli widywać na serwerach FPS-a produkcji Riot Games. Tureckie trio swój ostatni mecz na scenie CS-a rozegrało w październiku przeciwko Wiśle Kraków. Porażka 0 do 2 z nadwiślańską formacją oznaczała dla tureckiego zespołu odpadnięcie z 38. sezonu ESEA Premier.

Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w karierze Paza, ngiNa oraz MAJ3RA. Cała trójka zasiliła szeregi rodzimej organizacji Digital Athletics, która na scenie VALORANTA jest już od pewnego czasu, lecz jak dotąd bez żadnych sukcesów. Największym osiągnięciem tureckiego klubu pozostaje zajęcie drugiego miejsca na VCT 2021: Turkey Stage 3 Challenger 2.

W porównaniu do wielu innych krajów scena VALORANTA w Turcji jest bardzo rozwinięta i możemy znaleźć na niej przynajmniej kilka niezłych zespołów. Od razu przychodzi nam na myśl oczywiście SuperMassive Blaze, które w 2021 roku wystąpiło na VCT: Masters w Berlinie.