Jak udało się ustalić portalowi Weszło Esport paTiTek może zostać wkrótce przeniesiony na ławkę rezerwowych Heretics. Ostatnie miesiące nie były łatwe dla Polaka, jak i jego całej drużyny.

paTiTek dołączył do Heretics w czerwcu 2021. Wówczas wraz z ardiisem zostali wykupieni przez hiszpańską organizację z G2, gdzie Polak początkowo zamiatał europejską czołówki.  Plany były wielkie, Samuraje miały stać się najlepszym zespołem świata, a były gracz Counter-Strike’a nie szczędził pochował na swój temat.

Jestem najlepszym graczem w Polsce i bez wątpienia jednym z najlepszych w Europie. Tylko mixwell może się ze mną równać – stwierdził w jednym z wywiadów paTiTek.

Po dołączeniu do Heretics wcale nie było kolorowo. Na kilka dni przed VCT Challengers okazało się, że z gry z powodu kontuzji wypada jeden z zawodników. Wówczas na ratunek przybył Amilwe, który już został przy zespole. Formacji Polaka udało się awansować do zamkniętych kwalifikacji, ale tam ich marzenia zniszczyło TENSTAR oraz Vitality. Po słabym występie w eliminacjach drużyna paTiTka straciła nawet matematyczne szanse na awans na pierwsze w historii mistrzostwa Świata w VALORANCIE.

Sezon po kilku kolejnych słabych występach w mniejszych turniejach dla Heretics praktycznie się zakończył. Organizacja zaczęła więc myśleć nad przebudową drużyny. Pierwszą ofiarę stał się Amilwe, a z zespołem pożegnać może się także ardiis, który ostatnio testowany był przez FPX. To jednak nie koniec. Według informacji Weszło Esport na ławkę rezerwowych zostać przeniesiony ma także paTiTek.

paTiTek według wielu źródeł nie będzie narzekał na brak ofert. Na przeszkodzie może stanąć jednak ewentualna kwota wykupu. Tej z pewnością domagać się będzie Heretics.