Mamy kolejne polskie akcenty na liście uczestników Absolute Masters! Mowa o ekipie AMENO, której częścią jest między innymi pasha oraz byali – duet znany z legendarnego składu Virtus.pro.

Absolute Masters, to jeden z pierwszych większych turniejów w najnowszą grę od Riot Games – VALORANT. Organizuje go marka Absolute Legends pochodząca z Belgii. Łącznie w potyczce, która wystartuje 12. maja obserwować będziemy 32. zespoły, które zawalczą o część kwoty z puli nagród minimalnie wynoszącej 3 tysiące euro. Warto jednak podkreślić, że może się ona znacznie zwiększyć, bowiem zebrane pieniądze z donejtów przekazanych przez widzów na transmisji zostaną do niej dodane.

Jakiś czas temu cieszyliśmy się z zaproszenia, które od twórców rywalizacji otrzymało Fordon Boars, czyli grono z izakiem, SAJEM, Patitkiem, phrem i NEEXEM na pokładzie. Dziś wiemy, że nie będzie to jedyna piątka z Polski, która weźmie udział w zawodach. Slota w Absolute Masters dostało także AMENO, które jest mieszanką streamerów i profesjonalnych graczy CS:GO. Wspomnianą paczkę tworzą PAGO, Pevor, pashaBiceps, byali i ToM223.

Niesamowicie ciekawie będzie oglądać ponownie duet pasha & byali w akcji. Przypominamy, że po raz ostatni obaj Panowie grali w jednej formacji w 2018 roku na FACEIT Major London. Reprezentowali wtedy barwy legendarnej organizacji z Rosji – Virtus.pro, w której odnosili ogromne sukcesy, takie jak zwycięstwo DreamHack Masters Las Vegas 2017.

Poza Fordon Boars i AMENO w turnieju VALORANTA przyjdzie nam patrzeć na grę między innymi Worst Players, którego częścią jest s1mple oraz clan123, w którym znalazł się Boombl4. Zobaczymy na co będzie stać gwiazdy Natus Vincere w innej strzelance, niż CS, z którym mają styczność na co dzień.