Po latach upokorzeń na scenie Counter-Strike’a Azja w końcu zaczyna coś znaczyć w świecie FPS-ów. Paper Rex pokonuje G2 i wyrzuca z VCT Masters ostatnią europejską drużynę.

Hegemonia regionu EMEA na scenie VALORANTA zostaje przerwana. Nie będzie pierwszego w 2022 roku mistrzostwa VCT Masters dla Europy. Wspólnie z zawodnikami Fnatic oraz Liquid w następną niedzielę reprezentanci G2 Esports będą mogli zebrać się przed ekranami komputerów, by jedynie, jako kibice obejrzeć wielki finał, w którym wiele wskazuje na to, że zobaczymy amerykańsko-azjatycki pojedynek.

Paper Rex zdominowało G2 Esports i zapewniło sobie miejsce w najlepszej czwórce VCT Masters Rejakvik. W trzeciej rundzie play-offów  f0resakeN i spółka zmierzą się z ZETA DIVISION. W finale górnej drabinki czeka nas natomiast starcie LOUD z OpTic. Bardzo możliwe więc, że w wielkim finale ujrzymy amerykańsko-azjatycki pojedynek. Byłby to pierwszy raz, gdy zespół z Azji zagra w finale tak dużego turnieju w VALORANCIE. Jak do tej pory było nam dane oglądać w nich jedynie poczynania drużyn z Nowego bądź Starego Kontynentu.

European Union G2 Esports 0:2 Paper Rex Singapore

  • Split – 10:13
  • Bind – 7:13