PACT oficjalnie poinformowało o zakończeniu współpracy ze swoim składem VALORANTA. Powodem takiej decyzji jest rozpad zespołu, który wspólnie zdobył wiele trofeów na polskiej scenie.

MAD DOG’S PACT zdecydowało się wejść na scenę VALORANTA 1 kwietnia. Od tego czasu można było mówić, że organizacja ma w swoich szeregach najlepszy zespół w Polsce.  Jednak początki wcale nie były takie łatwe.

Ekipa StiXa trzykrotnie przegrywała z Illuminar, aby później rozpocząć swoją dominację i wygrać cztery turnieje w krótkim odstępie czasu. Najbardziej imponujące było zwycięstwo na DreamHack Beyond Europe, gdzie udział brali np. obecni mistrzowie świata, czyli Gambit.

Teraz przyszedł jednak czas na nowy rozdział w karierze całej piątki. Zawodnicy wspólnie zrezygnowali ze wspólnej gry i swoją przygodę w produkcji Riot Games zamierzają kontynuować osobno.  Niewykluczone, że któryś z byłych graczy PACT trafi do jakiejś europejskiej drużyny, gdyż potencjału i talentu nie można im odmówić.

Szkoda, że najmocniejsza polska ekipa się rozpada. Dla zawodników na pewno dobry ruch, szukając rozwoju i okazji z pewnością będą mieli więcej możliwości w pojedynkę! Powodzenia panowie i do zobaczenia jak mam nadzieję, nie tylko na polskich Majorach – napisał komentator VALORANTA Magvayer.

Jak na razie PACT zamierza tymczasowo zawiesić działalność na scenie VALORANTA i nie myśli o zatrudnieniu nowego składu.

Skład ex-PACT

  • Piotr „YouBreak” Chodoła
  • Robert „vilczek” Ptok
  • Kacper „Katu” Twórz
  • Kacper „saiko” Kucharski
  • Wojciech „Stix” Chamielec