Europejskie Gran Derbi w VALORANCIE. G2 podejmie Fnatic w meczu o honor na zakończenie fazy grupowej VCT Challengers Stage 2.

Sytuacja G2 a Fnatic przed ostatnim meczem w fazie grupowej VCT Challengers Stage 2 jest zgoła inna. Reprezentanci szwedzkiej formacji podchodzą do niego z szansą na zakończenie sezonu zasadniczego z perfekcyjnym bilansem 5-0. Samuraje zaś wiedzą doskonale, że ta edycja rozgrywek jest już dla nich stracona. Ekipa Mixwella nie ma bowiem nawet matematycznych szans na awans do play-offów turnieju.

Obecni wicemistrzowie Europy w drugim Stage’u VCT Challengers wygrali tylko jedno spotkanie z FOKUS – w kolejce numer jeden. Następnie zanotowali trzy porażki z rzędu, które wykluczyły ich z gry o awans do fazy pucharowej już przed ostatnim grupowym spotkaniem. To nie będzie dla G2 jednak bez znaczenia, bowiem zmierzą się w nim z Fnatic.

Przynajmniej w taki sposób G2 może zamazać nieco złe wrażenie po drugim Stage’u VCT Challengers. Ewentualne zwycięstwo w europejskim „Gran Derbi” wniosłoby w szeregi organizacji ocelote’a, chociaż promyk nadziei na lepsze jutro przed zakończeniem fazy grupowej. Na pięć ostatnich pojedynków Samurajów z ich odwiecznymi rywalami, trzy zakończyły się zwycięstwem reprezentantów hiszpańskiego klubu.

W innym dzisiejszym spotkaniu w ramach VCT Challengers Stage 2 BBL Esports zmierzy się z BIG. W przypadku zwycięstwa zawodników niemieckiej formacji, ci wyrzucą za burtę turnieju M3 Champions (Gambit), czyli wicemistrzów świata z Berlina.

  • 16:00 – Germany BIG vs BBL Turkey
  • 19:00 – European Union Fnatic vs G2 European Union