Na placu boju pozostało już tylko cztery najlepsze drużyny. Dwie z nich – Heretics i G2 – zmierzą się ze sobą w półfinale First Strike: Europe.

  • Heretics – G2

Ćwierćfinały za nami, wyniki spotkań z udziałem obu drużyn powiedziały nam sporo o dyspozycji graczy. Heretics zagrało świetne spotkanie z Liquid, trwające aż trzy mapy, na których mogliśmy zobaczyć bardzo zacięty bój do ostatniej kropli krwi. W wielu momentach ta rywalizacja przypominała jednak starcie ScreaM kontra reszta świata, ostatecznie ekipa loWela znalazła sposób na Belga i wyeliminowała jego drużynę z turnieju. Po tym meczu jesteśmy bogatsi o świadomość, że Heretics we First Strike jest gotowe namieszać.

Co z kolei z G2? Skład Patitka pokonał Orgless 2:0, ale ciężko mówić o tym zwycięstwie jak o spacerku. Happy i spółka zarówno na Splicie, jak i Bindzie zdołało nastraszyć swojego rywala i gdyby Orgless miało nieco więcej szczęścia, to zapewne obejrzelibyśmy tutaj trzecią mapę. Malkontenci zapewne powiedziliby, że można było oczekiwać nieco więcej od G2, dlatego tym ciekawsze wydaje się spotkanie z Heretics. Jeszcze w lecie czekałaby nas pozbawiona emocji rozgrywka, którą w cuglach wygrałby skład Patitka. Dzisiaj jednak sytuacja się zmieniła, poziom nieco wyrównał, a prestiż turnieju daje ponadto dodatkową motywację dla obu ekip. Półfinał pomiędzy tymi zespołami zapowiada się jak prawdziwy spektakl. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:30, transmisja na kanale Valorant Europe.