OpTic pokonał 3 do 0 LOUD w finale VCT: Masters i sięgnęło po pierwsze trofeum w 2022 roku. Sam wynik nie odzwierciedla jednak dokładnego stanu rzeczy na serwerze.

Co nie udało się przed rokiem w Berlinie, udało się wczoraj. OpTic triumfowało w wielkim finale VCT: Masters i pokonało brazylijskie LOUD. I tym razem w ostatnim spotkaniu na turnieju było nam dane zobaczyć na rezultat 3 do 0, aczkolwiek ubiegłej nocy,  to jednak w szeregach ekipy FNSA taki wynik wywołał euforię radości.

W finale w Reykjavíku OpTic pokonało LOUD wynikiem 3 do 0. Sam rezultat nie odzwierciedla jednak tego, jak trudne warunki postawili formacji z Ameryki Północnej Brazylijczycy.  Drużyna Sacyego na dwóch mapach miała punkt mapowy, aczkolwiek w obu przypadkach FNS i spółka  zdołali doprowadzić do dogrywki, w której następnie triumfowali.

Brazil LOUD 0:3 OpTic United States

  • Ascent – 9:13
  • Bind – 12:14
  • Breeze – 13:15

Turniej rangi Masters po raz drugi zawitał do Reykjavíku i ponownie był szczęśliwy dla Amerykanów. Przed rokiem ze zwycięstwo na wyspie cieszyć mogli się zawodnicy Sentinels. TenZ i spółka pozbawili wówczas trofeum zawodników Fnatic, pokonując Europejczyków wynikiem 3 do 0.