Poznaliśmy ostatnich uczestników play-offów amerykańskiej odsłony VCT Challengers Stage 2. Za burtą rozgrywek znalazło się m.in. The Guard oraz Cloud9.

W porównaniu do europejskiej edycji VCT Challengers Stage 2 w jej odpowiedniku za oceanem w play-offach zobaczymy nie sześć, a osiem zespołów. Oznacza to, że na etapie fazy grupowej swój udział zakończyły zaledwie cztery ekipy. W tym gronie znaleźli się m.in. obrońcy tytułu, a także triumfatorzy pierwszego historycznego  turnieju VCT Masters.

W grupie A z bilansem 1-4 fazę grupową VCT Challengers zakończyło TSM oraz The Guard. Strażnicy to na ten moment wciąż jeszcze aktualni mistrzowie Ameryki. To właśnie oni w pierwszym Stage’u sensacyjnie pokonali OpTic w wielkim finale turnieju. Przedwcześnie z rozgrywkami żegna się także Cloud9 oraz  Sentinels, którzy nie podołali w grupie B.

W grupie A najlepszą drużyną dosyć sensacyjnie okazało się XSET. Do play-offów awansować udało się także Ghost, NRG oraz 100 Thieves, które wreszcie wróciło na dobre tory po rozczarowującej pierwszej połowie 2022 roku. W grupie B nie było natomiast większych niespodzianek. Rywalizację w niej wygrało OpTic, a do fazy pucharowej załapać udało się również FaZe, Evil Genisues i Luminosity.

XSET i OpTic jako zwycięzcy swoich grup rywalizację w play-offach rozpoczną dopiero od drugiej rundy. W pierwszej zaś FaZe podejmie 100 Thieves, a Ghost Evil Geniuses. W drabince przegranych umiejscowieni zostali gracze NRG oraz Luminosity.