W składzie KRU Esports doszło do  niespodziewanych roszad w sztabie szkoleniowym po mistrzostwach świata w VALORANCIE. Z chilijskim zespołem pożegnał się dotychczasowy trenera Rodrigo „Onur” Dalmagro.

Tegoroczne mistrzostwa świata w VALORANCIE były dla KRU Esports piękną bajką. Zawodnicy grający dla organizacji Sergio Aguero, zdołali sensacyjnie wyjść z grupy, wyrzucając z turnieju Sentinels. W ten sposób Klaus i spółka zapoczątkowali euforię wśród argentyńskich kibiców. Cała Ameryka Łacińska obserwowała mecze KRU, trzymając kciuki za swoich rodaków. W ćwierćfinale podopieczni Onura zdołali ponownie zaskoczyć i wyeliminować z turnieju Fnatic. Sen kopciuszka zakończył się na etapie półfinału, gdy chilijski zespół uległ 1 do 2 Gambit po niesamowicie wyrównanym pojedynku.

Po VCT Champions mogło nam się wydawać, ze KRU Esports będzie jedną z ostatnich drużyn, która zdecyduje się na zmiany w swojej kadrze. Nieoczekiwanie przed kilkoma dniami z zespołem pożegnał się dotychczasowy trener – Onur, który drużynę argentyńskiej organizacji prowadził niezmiennie od stycznia. To był niesamowity rok, cieszę się, że przeżyliśmy to wspólnie. Razem osiągnęliśmy coś historycznego – napisał w swoim poście na TwitLongerze Argentyńczyk.

Według ostatnich plotek Rodrigo „Onur” Dalmagro już teraz jest dogadany z nowym pracodawcą. Argentyńczyk ma zostać szkoleniowcem MIBR, które przed tygodniem ogłosiło ambitne plany budowy mocnej drużyny VALORANTA, która ma się liczyć na arenie międzynarodowej w 2022 roku.