G2 Esports oficjalnie pożegnało swoich trzech graczy dywizji Valoranta – Patryka „Patitek” Fabrowskiego, Ardisa „ardiis” Svarenieksa i Aleksandra „zeek” Zygmunta.

To była tylko kwestia czasu, bowiem o zmianach w G2 mówiło się od tygodni, a sam zeek nie był aktywnym graczem już podczas kwalifikacji do Masters Reykjavik, kiedy to zastąpił go Brytyjczyk ozzy. Teraz jednak mamy oficjalne potwierdzenie ze strony organizacji, która w czerwcu postanowiła nie przedłużać kontraktów z zawodnikami.

Tym samym w G2 pozostało jedynie dwóch graczy – to Oscar „mixwell” Cañellas i Jacob „pyth” Mourujärvi. Kto zastąpi wyrzuconą trójkę? Plotki mówią o zaciągu z Heretics, czyli Žygimantas „nukkye” Chmieliauskas i Auni „AvovA” Chahade. Sporo mówiło się także o zainteresowaniu Jose Luisem „koldamenta” Arangurenem, obecnym graczem Acend. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Patitek i ardiis tym samym rozstają się z G2 po niemal roku współpracy. Polak dołączył do organizacji 24 czerwca, Łotysz zaś 3 lipca. Przez kilka miesięcy tworzyli najlepszy zespół na świecie, zaliczając jedynie pojedyncze porażki w tym okresie. Pierwsze problemy pojawiły się podczas First Strike, kiedy to drużyna nie dostała się do finału, a wkrótce pożegnano Davidpa. Belga zastąpił zeek, który dołączył do G2 18 stycznia. Polak zdążył wygrać z zespołem jeden turniej, później jednak było tylko gorzej, a europejski kolektyw coraz bardziej zawodził. Zmiany wisiały w powietrzu i w końcu mamy ich oficjalne potwierdzenie.