O zaskoczeniach nie ma mowy. Ondřej „MONSTEERR” Petrů i  Vakaris „vakk” Bebravičius oficjalnie zostali zaprezentowani, jako nowi zawodnicy Acend.

Raptem wczoraj Acend ogłosiło definitywne rozstanie z Vladem „Kilesem” Shvetsem i Santerim „BONECOLDEM” Sassim. Obaj panowie rozstali się z organizacją po czterech tygodniach, spędzonych na ławce rezerwowych, na którą zostali przeniesieni po rozczarowujących wynikach na VCT Challengers. Przypomnijmy, że Mistrzowie Świata swój udział w rozgrywkach zakończyli już na etapie fazy grupowej, co nie pozwoliło im zagrać na VCT Masters w Reykjaviku.

Dziś organizacja oficjalnie przedstawiła następców BONECOLDA i Kilesa. Wedle wcześniejszych przypuszczeń nowymi zawodnikami Acend zostali MONSTEERR oraz vakk. Zarówno Czech, jak i Litwin do tej pory nie mieli zbyt wielu okazji, by rywalizować na najwyższym szczeblu rozgrywek. Ondřej przez ostatnie miesiące występował w jednej z lig regionalnych w barwach Giants, natomiast vakk reprezentował szyld Teamu Vitality.

Co ciekawe vakk doskonale zna się z zeekiem oraz cNedem. Cała trójka miała okazje grać już wspólnie w miksowym zespole o nazwie „nolpenki” w 2020 roku. Wtenczas ekipa Polaka wystąpiła nawet w prestiżowym turnieju First Strike z pulą nagród 100 tysięcy dolarów.

Aktualny skład Acend:

  • Poland Aleksander „zeek” Zygmunt
  • Lithuania Vakaris „vakk” Bebravičius
  • Czech Republic Ondřej „MONSTEERR” Petrů
  • Turkey Mehmet „cNed” Yağız İpek
  • Poland Patryk „starxo” Kopczynski