Oscar „Mixwell” Cañellas na dłużej pozostanie na ławce rezerwowych G2 Esports. Europejski zespół po awansie na Champions Tour Stage 1: EMEA Challengers zdecydował się nie dokonywać żadnych roszad w swoim składzie.

Mixwell wylądował na ławce rezerwowych G2 Esports po pierwszych nieudanych kwalifikacjach do cyklu VALORANT Champions Tour. Wówczas hiszpańska organizacja zdecydowała się zareagować impulsowo i wprowadzić do swojego składu dotychczasowego rezerwowego – Cista „keloqza” Wassima, który barwy Samurajów reprezentował wcześniej przez prawie pół roku.

Z keloqzem w składzie G2 z hukiem zdołało przebrnąć przez drugie otwarte kwalifikacje do VALORANT Champions Tour. W zamkniętych eliminacjach zespół Francuza pokazał się jeszcze z lepszej strony. Samuraje nie odnosząc ani jednej porażki szybko wyjaśniły sprawę swojego awansu do Champions Tour Stage 1: EMEA Challengers, wygrywając 3 do 1 z EXCEL.

Po niemałym sukcesie było niemal jasne, że keloqz na dłużej zasili ponownie skład G2 Esports. Dziś hiszpańska organizacja oficjalnie poinformowała o przeniesieniu na ławkę rezerwowych dotychczasowego lidera – Mixwella, który z zespołem związany był aż do czerwca 2020 roku.

W takim składzie G2 Esports przystąpi do Champions Tour Stage 1: EMEA Challengers:

  • Lithuania Žygimantas „nukkye” Chmieliauskas
  • Denmark Auni „AvovA” Chahade
  • France Wassim „keloqz” Cista
  • Finland Aaro „hoody” Peltokangas
  • Sweden Johan „Meddo” Renbjörk Lundborg