Fnatic zwolniło z kontraktu Martina „MAGNUMA” Penkova. Czech momentalnie został zaprezentowany jako nowy zawodnik KOI.

MAGNUM trafił na ławkę rezerwowych Fnatic zaraz po zakończeniu VCT Masters Reykjavik. Dla europejskiej ekipy był to wyjątkowo rozczarowujący turniej, bowiem ta zakończyła go bez nawet honorowego zwycięstwa. Co prawda reprezentanci brytyjskiej organizacji wyruszyli na pierwsze tegoroczne Mastersy z dwójką stand-inów, lecz mimo to i tak mało kto spodziewał się aż tak fatalnego występu ze strony podopiecznych amerykańskiego trenera CoJo.

Ostatnie 1,5 miesiąca Czech spędził więc na ławce rezerwowych Fnatic. Wiele wskazywało jednak na to, że wkrótce MAGNUM wróci do rywalizacji lecz już nie najwyższym szczeblu rozgrywkowym, a w jednej z lig regionalnych. 20-latek nadal cieszył się bowiem dużą renomą. W ostatnich dniach pojawiły się pogłoski na temat zainteresowania  Penkovem przez KOI. Sprawy potoczyły się najwidoczniej błyskawicznie, bowiem już dziś Martin został nowym strzelcem hiszpańskiej organizacji.

MAGNUM przeniesie więc się do Hiszpanii, gdzie będzie próbował uratować KOI przed kompromitacją. Obecnie reprezentanci organizacji Ibaia Llanosa i Gerrarda Pique zajmują bowiem przedostatnie miejsce w VRL Spain z bilansem 2-11. Stąd decyzja o przeniesieniu na ławkę rezerwowych Shrewa i zaangażowaniu do niego Czecha.

Tak prezentuje się odświeżony skład KOI:

  • Finland Ramses „Famsii” Koivukangas
  • Czech Republic Martin „MAGNUM” Penkov
  • Czech Republic Ladislav „Sacake” Sachr
  • Spain Alberto „neptuNo” González
  • Sweden Oskar „PHYRN” Palmqvist