David „Davidp ” Prins ląduje poza Giants. Kontrakt Belga z hiszpańską organizacją został rozwiązany za porozumieniem stron.

Davidp był częścią składu G2, który zdominował scenę VALORANTA w 2020 roku. Belg wraz z Samurajami wygrał sześć turniejów w zaledwie trzy miesiące. Największym sukcesem 27-latka w barwach organizacji ocelote’a było zajęcie pierwszego miejsca na BLAST Twitch Inivtational. Następny rok był już dla Prinsa dużo bardziej rozczarowujący.

W marcu Davidp zamienił G2 na Excel Esports. To nie był jednak zbyt udany epizod w karierze Belga, który po zaledwie trzech miesiącach ponownie musiał rozglądać się za nowym zespołem. 27-latek następnie trafił do Giants, w którego barwach udało mu się zakwalifikować do play-offów VCT Challengers Playoffs 3, gdzie ostatecznie zawodnicy hiszpańskiej organizacji zakończyli zmagania 5-6. miejscu.

Giants nie udało się niestety zakwalifikować na VCT Champions, co poskutkowało  gwałtowną przebudową zespołu. Początkowo z drużyną pożegnali się hoody oraz Meddo. Dziś natomiast hiszpański klub poinformował o rozstaniu z Devidemp oraz Ambim, o których odejściu mówiło się już od pewnego czasu.

Obecnie w swoim składzie VALORANTA Giants posiada tylko jednego zawodnika – Fit1nho. Cykl VCT Champions Tour startuje już w styczniu, a więc hiszpańska organizacja na skompletowanie swojego zespołu ma naprawdę niewiele czasu.