Po turniejach Valoranta przyszła pora na nieco inną inicjatywę na polskiej scenie. Riot Games wraz z devils.one zakłada akademię dla graczy U-16, a ambasadorem przedsięwzięcia został Mateusz Klich.

Minął rok od premiery Valoranta. Od tego czasu w Polsce byliśmy świadkami wschodzących gwiazd, drużyn, organizacji turniejów, w ostatnim czasie również coraz więcej organizacji zaczęło się interesować tym tytułem. Teraz zorganizowano coś dla młodszej części graczy. Jest to Akademia Valoranta U-16 dla młodzieży poniżej 16. roku życia, które należą do Drzewka. To warszawskie stowarzyszenie, które zajmuje się aktywizacją dzieci i młodzieży poprzez wszelakie kolonie, warsztaty, czy akcje charytatywne. Akademia Valoranta jest jednym takich inicjatyw.

Miło mi Wam ogłosić, że zostałem Ambasadorem Akademii Valorant U16, w której to udział wezmą dzieciaki ze stowarzyszenia “Drzewko”! Projekt ten tworzymy wraz z Riot Games oraz devils.one. Naszym celem jest pokazanie, że każdy z nas ma prawo do spełnienia marzeń, niezależnie której dziedziny dotyczą – nauki, sportu czy esportu

– napisał na swoim Instagramie Mateusz Klich.

Organizatorem jest polski oddział producenta gry, czyli Riot Games. Deweloper będzie przy tym współpracował ze stołeczną organizacją devils.one. Ponadto partnerem został Esports Performance Center Warsaw. Ambasadorem i twarzą Akademii został Mateusz Klich – reprezentant Polski w piłkę nożną i obecny zawodnik Leeds United, drużyny z angielskiej Premier League. Na razie nie poznaliśmy szczegółów projektu. Nie ujawniono, kiedy wystartuje, ani jaką formę przybierze. Zapewne więcej na ten temat dowiemy się w ciągu najbliższych tygodni.