Już nie tylko w CS-ie, a także w VALORANCIE! Gambit Esports wygrywa VCT Masters w Berlinie i króluje jako organizacja w grach FPS.

 Gambit przez cały turniej przegrało tylko jedno spotkanie i to z 100 Thieves w fazie grupowej w meczu zwycięzców. Wówczas awans Rosjanów do play-offów wisiał na włosku. Ostatecznie przyszłym mistrzom udało pokonać się później Crazy Raccoon i tym samym znalazło się wśród najlepszej ósemki. Następnie przyszło im się zmierzyć z Vision Strikers, a w półfinale z G2, w którym upokorzyli Samurajów, wygrywając na Iceboxie 13 do 0! Trzeba przyznać, że styl, w którym ekipa d3ffo przebrnęła do wielkiego finału, był imponujący. Nie mnie jednak nie aż tak bardzo, jak ich rywali – Envy. Amerykańska formacja w Berlinie nie przegrała żadnej mapy, a po drodze pokonała broniące tytułu Sentinels, ale też 100 Thieves, które wyglądało naprawdę solidnie.

Finał rządzi się jednak własnymi prawami. W nim show skradli zawodnicy Gambit, którzy spotkanie rozpoczęli od zwycięstwa w dogrywce na Bindzie. Kolejna mapa również padła łupem Rosjanów i to także po zaciętej walce. Zwycięstwo nAts i spółka mieli na wyciągnięcie ręki. Na Splitcie drużyna reprezentujący region EMEA rozwiała już jakiekolwiek wątpliwości, zamykając spotkanie finałowe w trzech grach. W wielkim finale szczególnie zachwycał Chronicle, który niewątpliwie jest MVP całych rozgrywek w Berlinie. Spotkanie z Envy zakończył aż z 73 fragami na koncie, a jego K/D Ratio wyniosło 1,62.

Dzięki zwycięstwu na VCT Masters Gambit zagwarantowało sobie oczywiście awans na mistrzostwa świata, do których będą przystępować jako mistrzowie i niewątpliwie faworyci. Zespół Chronicle’a za triumf w Berlnie otrzymał także 225 tysięcy dolarów.