Ninjas in Pyjamas pokonało Leviatán i zagwarantowało sobie awans na VCT Masters Reykjavik. Brazylijczycy zakwalifikowali się na turnieju, jako ostatnia drużyna.

Już 10 kwietnia rozpocznie się VALORANTOWE święto. W stolicy Islandii wystartuje pierwszy międzynarodowy turniej w 2022 roku, na którym zobaczymy czołowe drużyny globu. Niestety w rozgrywkach nie weźmie udział żaden z naszych rodaków. Jak wiemy, problemy wizowe wykluczyły z gry mistrzów Europy – FPX, w którego składzie występuje Kamil „baddyG” Graniczka, natomiast samo Acend nie zdołało awansować nawet do play-offów VCT Challengers, odpadając z rozgrywek już na etapie fazy grupowej.

Wczoraj wyłoniony został ostatni uczestnik VCT Masters Reykjavik. Drugim zespołem reprezentującym na wyspie Amerykę Łacińską obok KRU Esports będzie Ninjas In Pyjamas. Dla zawodników NIP-u jest to ogromny sukces, albowiem będzie to dla nich pierwszy tak duży turniej pod szyldem legendarnej szwedzkiej organizacji. xand i spółka miejsca na lanie wywalczyli kosztem  Leviatán, deklasując chilijski zespół 3 do 0.

Ninjas In Pyjamas trafiło do grupy A wraz z Fnatic, DRX i ZETA DIVISION. Spotkanie Brazylijczyków z osłabioną formacją Boastera będzie meczem otwarcia VCT Masters w Reykjaviku.