W Valorancie zbliża się 2 odcinek 1 Aktu, a to oznacza kolejne bardzo duże zmiany w świecie gry. Riot Games zaplanował między innymi wprowadzić nową, bardzo kontrowersyjną postać – Yoru.

Yoru to agent, którego ciężko porównać do jakiegokolwiek, który już jest obecny w grze. Dotychczasowe przecieki na temat umiejętności postaci znalazły potwierdzenie w nagraniach, które dzisiaj ujrzały światło dziennie. Co konkretnie będzie potrafił Yoru?

  • Z – Będzie tworzył mylące dźwięki kroków. Gracz może ustawić je w dowolnym miejscu i nadać im konkretny kierunek. Kroki pozostawiają po sobie również ślady, widoczne na nagraniu.
  • X – Druga umiejętność to oślepianie przeciwnika w iście CSowym stylu. Jest to nic innego, jak zwykły flash, którego musimy odbić od powierzchni.
  • C – Trzecia umiejętność to w uproszczeniu teleportacja – postać będzie potrafiła ustawić portal w dowolnym miejscu, by następnie się do niego przenieść.
  • Q (ult) – Postać staje się niewidzialna i niewrażliwa na obrażenia. W zamian będzie miała ograniczone pole widzenia oraz oczywiście limit czasowy. Pozostaje jeszcze jeden haczyk – jeśli wróg pojawi się w polu widzenia Yoru, to będzie nas również widział i będzie mógł nas zranić.

Z pewnością obecność Yoru na serwerach Valoranta wprowadzi masę świeżości do gry. Wówczas nie mieliśmy do czynienia z postacią o tak szerokim wachlarzu umiejętności, które mogą być wykorzystane na wiele sposobów.

Kiedy Yoru pojawi się w grze? Dokładnie 12 stycznia – to wtedy do Valoranta wejdzie update, który wprowadzi graczy do 2 odcinka 1 Aktu.