Według informacji Cybersport.pl UNGENTIUM zamierza wkroczyć na scenę VALORANTA. Organizacja już niedługo zakontraktuje nowy zespół NEEXA o nazwie Chakalaka.

Zespół Chakalaka jest dobrze znany polskiej społeczności VALORANTA. Drużyna w kwietniu została zakontraktowana przez Illuminar Gaming i w ich barwach zdołała wygrać kilka  turniejów na rodzimej scenie jak np. Beloud Cup. W lipcu pomimo niezłych wyników chłopaków iHG zdecydowało się jednak zakończyć współpracę z Nitro i spółką.

Zawodnicy ex-Illuminar postanowili więc wrócić do gry pod  charakterystyczną nazwą Chakalaka. Od tego czasu w jej szeregach doszło natomiast do kilku zmian. Z drużyną pożegnał się snikk, GRUBINHO oraz trener mausi. Nitro i spółka długo rozglądali się za nowymi graczami, którzy mogliby dopełnić skład zespołu i wszystko wskazuje na to, że w końcu znaleźli odpowiednich kandydatów.

Jak podaje portal Cybersport.pl  szeregi Chakalaki zasilić ma kacpi oraz dobrze znany polskiej społeczności CS-a NEEX, który ostatnio reprezentował barwy Entropiq. Rolę trenera objąć ma natomiast GuteK.

Cała szóstka według nieoficjalnych pogłosek znalazła już także pracodawcę i w ciągu kilku dni zakontraktowana ma zostać przez UNGENTIUM. Będzie to pierwszy skład VALORANTA w krótkiej historii organizacji, którą obecnie możemy głównie kojarzyć ze sceny Counter-Strike’a i występów w ESL Mistrzostwach Polski oraz Polskiej Ligi Esportowej.

Skład UNGENTIUM według Cybersport.pl

  • Karol „Nitro” Przedpełski
  • Kacper „AjMeRiTo” Barszcz
  • Kamil „frontside” Moroń
  • Sebastian „NEEX” Trela
  • Kacper „kacpi” Wolski
  • Jakub „GuteK” Gut (trener)